Zumba

Tí, ktorí majú nadváhu, určite Zumba bude tá správna voľba. Počas jednej hodiny tanca spálite až 1000 kalórií. Tanečné prvky sú zamerané na vyformovanie problémových partií tela, pásu, bokov a stehien.

Z hodiny tanca odídete zrelaxovaní s čistou mysľou a kladne naladení. Keď si myslíte, že pred začatím cvičenia Zumby potrebujete mať lekcie tanca, nie je to pravda. Nepotrebujete ani skúsenosti s tancom. Zumba je daná pre každého z vás bez rozdielu veku a pohlavia.

 • Zumba je medzinárodný najúspešnejší exotický tanec širokej verejnosti. Tento efektívny tanec vedie ľudstvo  k prejavu radosti.
 • Novinka s názvom Zumba dáva šancu získať prospešné výsledky v oblasti zdravia. Cvičenie Zumby je zábavné a jednoduché.
 • Kombinuje latinskoamerickú hudbu a exotické, tanečné, aeróbne pohyby.
 • V Zumbe sa  využívajú základné kroky rýchleho amerického tanca salsy, rytmy bubnov reggaeton, svižného tanca merengue z Dominikánskej republiky a ďalších tacov a zakomponovaných posilňovacích cvikov.
 • Cieľom Zumby je pretiahnuť telo, vytvarovať krivky, získať ladnejší pohyb, získať dobrú náladu, nabiť sa novou životnou energiou a optimizmom. 
 1. Zumba Basic Steps Level 1. V tejto prvej časti sa naučíte základné kroky zumby. Je to základ pre začiatočníkov. Je to spojenie tanca salsy, cumbia, reggeaton a merengue.
 2. Zumba Basic Steps Level 2. V druhej časti je viac tanečných cvikov a krokov. Zmes tancov ako je samba, tango, flamengo. Je to náročnejšie a rýchlejšie cvičenie.
 3. Zumba Gold môže cvičiť každý bez ohľadu na vek. Zumba Gold je určená hlavne pre stredné a staršie generácie, osobám s nadváhou, pre zdravotne postihnuté osoby, osobám po úrazoch, čerstvým mamičkám aj tehotným ženám  alebo osobám s pohybovým handicapom. Jednoduché krokové variácie energická hudba posilňuje telo a baví zároveň.
 1. Zumba Toning, pri tomto cvičení sa využívajú malé činky. Zumba Toning je zameraná na posilňovanie a tvarovanie postavy. Je vhodná pri chudnutí, na spaľovanie kalórii a posilňovanie tela.
 2. Agua  Zumba, už názov napovedá, že ide o vodný tanec. Agua zumba je vhodná pre choré osoby. Slúži ako rehabilitácia vo vode po chorobe alebo po úraze. Voda zohráva dôležitú úlohu, pretože šetrí kĺby, nadľahčuje a preto cvičenie je ľahšie ako na suchu. Túto lekciu môžu absolvovať aj osoby trpiace na obezitu, menej kondične zdatné alebo  tehotné ženy.
 3. Zumbatomic – cviky určené pre deti od 4 do 12 rokov aj viac.