Spoločenské šaty pre moletky 

Šaty do spoločnosti alebo na iné príležitosti skúste si vyberať, tak aspoň trochu podľa spoločenských pravidiel. Najlepšie je zvoliť si farbu, v ktorej sa najlepšie cítite. Spoločenské šaty v čiernej farbe sú  stále in.

Čierna farba pristane každej dáme, skombinovaná s inou farbou vo forme kabátika alebo iného doplnku. Decentnou kombináciou farieb sa všetko ukáže ináč. Výber farieb závisí aj typu pokožky, postavy a obľúbenosti. Svetlejšie typy na rozdiel od tmavších typov majú rady pestrejšie odtiene. Vyberte si šaty s výstrihom do oblúka alebo do véčka. Môžu byť  so saténovým lemom na výstrihu, zdobené aplikáciou na výstrihu alebo mäkkou čipkou. Pod prsiami prestrihované alebo jemne nariasené. Nikdy nevoľte krátky rukáv, radšej bez rukáva alebo s obtiahnutým dlhším rukávom. Lodičkový výstrih šiat alebo veľmi široký je nevhodný, rozširuje hornú časť tela - plecia. Strih šiat  závisí podľa typu postavy.

Menej moletnej dáme pristane aj krátky rukáv, viac moletnejšej radšej bez rukáva alebo s obtiahnutým dlhším rukávom.

Na vrch šiat počítajte s kabátikom alebo sakom. Kabátik by mal byť z pevnejšieho materiálu, strednej dĺžky do polovice bedier. Krátky kabátik totiž postavu rozširuje a skracuje. Keď dávate prednosť nohaviciam, vhodným by bol sexy overal v dvojitom vzhľade, vrchná časť a nohavice z úpletového materiálu. Najlepšie voľného strihu so šikmým strihaním až po kolená, ktorý by vašu postavu neobopínal.

Nakoniec ešte vybrať správnu obuv a doplnky. Topánky a kabelka mali by ladiť s kabátikom alebo so šatami. Topánky si zvoľte na vyššom opätku, najradšej lodičky. Vyššie lodičky opticky vám uberú pár kíl a predlžia vašu postavu.

Spoločenské oblečenie