Zumba ako tanec

Pokiaľ sa rozhodnete pre cvičenie zumby, mali by ste vedieť, že zumba sa člení na viac druhov. Cieľom Zumby je pretiahnuť telo, získať dobrú náladu, ladnejší pohyb, nabiť sa novou životnou silou a optimizmom.

Na prvý krát sa vám bude zdať, že takýto rýchly pohyb si nemôžete zapamätať a nie to ešte tak rýchlo cvičiť. Ale verte či neverte na tretej či piatej hodine si Zumbu zamilujete. Pohyby, choreografia sa opakujú a postupne tanec si budete vychutnávať naplno.

Cieľom Zumby nie je len formovanie postavy, ale predovšetkým radosť z pohybu, zábava a relax.

Hlavnou podstatou zumby je pobavenie. Tomuto športu sa venuje čoraz viac žien, nezáleží na veku. 

Vďaka popularite zumby sa začalo vyrábať Zumba oblečenie. Zumba oblečenie sa od ostatného oblečenie líši našitým alebo vytlačeným nápisom Zumba. Keďže tento šport je o zábave, aj veci, ktoré si oblečiete by mali byť zábavné a pestré. Zvoliť by ste si mali voľnejšie pohodlné oblečenie. Dlhé nohavice až po zem nie sú vhodné, radšej kratšie. Vhodné sú klasické legíny, pretože neobmedzujú pohyb. Čo sa týka materiálov malo by byť v zložení s veľkým podielom bavlny alebo iného prírodného materiálu. Prírodné materiály dobre sajú pot a nakoľko tanec je dynamický, prepotíte všetko, čo budete mať na sebe. 

Ako obuv si zvoľte ľahkú športovú obuv  s pestrými šnúrkami, v ktorej sa vám bude dobre pohybovať v každom smere. Priedušnosť a podpora pohybu je na prvom mieste. 

Natiahnite sa do tielka, vzdušné tepláky, halovú obuv, nezabudnite na fľašu vody a uterák a vyrazte na cvičenia zumby.